1. 3. 2017

Turks and Caicos

Zdravím všechny,

jak jistě víte, pokud sledujete můj instagram nebo stránku na facebooku, byla jsme s host family na dovolené na Turks and Caicos.

Turks and Caicos je nádherný malý ostrůvek na Karibiku, je to území velké británie, můžete tu pít od 18ti!!! a má snad ty nejkrásnější pláže, co jsem zatím viděla.

Co byste asi měli vědět je, že úřední jazyk je angličtina, jsou tu převážně černí obyvatelé a měna je americký dolar. Takže pokud jste rasisti, tak se na ostrově raději neukazujte.. (vtípek)

Moje dovolená (výlet), či jak to nazvat, začal 22.2. v 6:00 kdy jsem vstávala a připravila se na letiště. Můžu vám říct, že jsem ráda, že host family mě tam vzala a taky, že jsem, cestovala s nimi, protože jinak bych byla ztracená. Nebo asi možná ne, ale trvalo by mi to déle najít náš gate, jak se tam dostat atak.

kdybyste náhodou plánoval někdo cestu na turks and caicos z usa potřebujete:

pas
DS-2019 s podpisem od agentury (pokud jste au pair)
vízum samozřejmě
 a to je vše. Pak už jen vaše věci.

já měla kabelku a příruční zavazadlo (větší tašku přes rameno)

Náš první let byl z Bostonu do Charlotte, protože od nás nejsou přímé lety.

V Charlotte jsme nakoupili oběd (v letadle nedávají jídla a to jsme letěli přes 3 hodiny) a letěli do providence, kde jsme čekali na taxi a hurá do apartmá.

ubytovaní jsme byli v Island club. Moc hezký resort s bazénkem a krásnou zahrádkou.

Na místo pak přijela neteř Philla Nicole a její přítel Matt. Oba jsou sympaťáci a hnedka to bylo lepší, když nás bylo víc.

První den se nic nedělo. Jen jsme vybalili, malé spaly a večer jsme šli na večeři do hezké restaurace, kde jsme čekali přes hodinu na jídlo. Lidé tu mají na všechno dost času.. haha

tady je pár fotek z hotelu, zahrady a bazénku :
výlet na lodi

Co vám určitě můžu doporučit a já na tenhle zážitek nikdy nezapomenu je výlet lodí na různé pláže na ostrově. NÁDHERA! je to malá lodička se skluzavkou pro děti a personál je super. Připraví vám drink nebo pivo, jedou s vámi na oceán, kde s vámi vtípkují a pouštějí úžasnou exotickou hudbu, vy pak máte 30 minut na plavání a šnorchlování s rybkami, a pak zase jedete na jiné místo.

tím místem byla krásná, překrásná pláž, kde jsme měli hodinu na procházku, koupání a sbírání mušlí. Opravdu super. Tady jsem si taky udělala první selfíčko s rodinkou. 

Po hodinovém koupání, opalování vás vezmou zpět na loď a dovezou na pláž v blízkosti vašeho hotelu a máte čas na saltíčka do vody, klouzání a plavání. A tady se stalo o čem jsem snila. Teda měla jsem nejdřív infarkt, protože se stalo něco i pro lidi, co na lodi pracují... a to bylo že plavalo něco velkýho okolo naší lodi. fakt jsem myslela, že to byl žralok a on delfín se nám připlaval ukázat, zasmál se nám u lodi, a pak chvíli kroužil a odplaval. Nádhera. hned bych za nim skočila, kdybych neměla telefon v ruce. 

A to je výlet na lodi... Krásnej výlet na lodi video

název výletu: island vibes tour
web: tripadvisor.com
telefon: 649 231 8423

Sunset Cruz

 Celé dopoledne u bazénu, odpoledne u moře a v 5 hodin jsme zalezli do taxíku a odjeli do jednoho fancy hotelu, kde na nás čechala krásná lodička. Jeli jsme na sunset cruz, tedy západ slunce na lodi. Nejromantičtější věc, kterou jsem ve svém životě snad zažila :D. Nádhera prostě. Vyjedete si na lodi, sednete si na nejlepší místa, protože jste přišli jako první a dostanete hned drink s nachos. Vyjedete, kocháte se mořem a pak zastavíte v oceánu a koukáte, jak sluníčko pomalu padá dolu a dolu a dolu. Pořád do vás nalévají nějaký alkohol, vy si fotíte krásný západ slunce a jedete do přístavu. Krásné 3 hodiny na lodi se spoustou zážitků.hned u přístavu máte luxus restauraci s úžasným jídlem (já měla grilovanou zeleninu s bramborovými lupínky)

Fish festival

Jako den před dopoledne u bazénu, odpoledne na pláži a navečer jsme místo večeře zajeli na fish festival, kde hrála živá muzika, lidi tancovali, byli tu stánky s občerstvením, strašně dobré ryby a krásná atmosféra. Akorát nám tedy začalo později šíleně pršet, takže jsme jeli domu. Tohle byl poslední den s Nicol a Mattem, takže jsme trošku popíjeli a oni s host parents hráli hru, že máte na mobilu nějaká slova (ruční mixér, jíst, pít, uklízet) a jeden hádá a ostatní radí. je to na čas a kdo má nejvíce uhodnuto vyhrál. šílená zábava :))videopláže

abych řekla pravdu, navštěvovali jsme pouze jednu pláž a to asi 5 minut od našeho baráku kvůli dětem. Ale byla moc krásná, čistá a kousek od ní byla restaurace, takže jsme vše měli kousek od sebe. Moc času jsme na pláži netrávili, asi jen 2 hodiny denně, na což nejsem zvyklá, protože s rodičema trávíme na pláži vždy půlku dne, ale no co... byla jsem u bazénu. Konečně přečetla Bridget Jones.. parádní knížka, moc doporučuji :)video
video


Co bych vám ještě mohla napsat... 

byli jsme s host family v krásné restauraci s výhledem na moře a palmy. Já tomu říkala jungle, protože jsme viděli jen ty palmy. Měla jsem na restauraci kontakt, ale bohužel jsem zjistila, že to byla vizitka na výlety. 
A už se blížíme ke konci. V neděli jsem šla s host mum na masáž, kdy pro nás přijel šofér a odvezl nás přímo do hotelu, kde se místnost na masáže nacházela. Dostaly jsme drink, sušené ananasy a vypsaly dotazník (co nás bolí, jestli trpíme na migrény atak...)

Pak nás vzali do místnosti a mohly jsme si užít hodinovou masáž. Já jsem si hlavně užila tu bolest, protože jsem si zvolila hloubkovou masáž a moje záda byla hodně hodně zablokovaná.


pondělí

poslední den na turks and caicos. Užívali jsme si čas u bazénu, chvilku u moře a hurá na letiště. Let byl v pohodě, akorát teda docela dlouhý... haha. no a dorazili jsme zpět do Charlotte, kde jsme přespali v krásném hotelu Marriott (courtyard- 2700 little rock road, NC)

 v 5:50 vstávačka, hurá na letiště, kde to ubíhalo rychle, protože mě všude kontrolovali tašky, takže jsme čekali, a když už jsme mysleli, že je finish a už konečně poletíme, čekali jsme dvě hodiny v letadle na pilota, který se někde zatoulal. 


A teď? 

teď zase zpět do reality. Hlídat děti, vařit, uklízet a o víkendu zase cestovaaaat!! 

jinak tento týden byl pro mě dokonalý zážitek a jsem moc vděčná rodince, že mě vzala sebou.

Thank you!